Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 4. tříd – Kutná Hora

Ve středu 14. 6. jsme s žáky 4. tříd navštívili Kutnou Horu. Viděli jsme jeden z nejkrásnějších gotických chrámů u nás – Chrám svaté Barbory. Okouzlila nás velikost vnitřního prostoru. Prohlédli jsme si i horní část chrámu, venkovní balkón a terasu. Po prohlídce jsme využili pěkného počasí a posvačili v přilehlém parku. Měli jsme tak možnost prohlédnout si exteriér gotického díla. V průběhu výletu byl také prostor pro toužebně očekávaný nákup suvenýrů či drobného občerstvení.

Na závěr nás ustrojili do plášťů a helmy a sestoupili jsme do dolů, kde se dříve těžilo stříbro, a mohli jsme vidět jejich podzemní část. Důlní chodby jsou místy velmi úzké, ale všichni jsme se jimi protáhli. Překvapily nás krápníky, které se zde v průběhu staletí začaly tvořit.

Školní výlet se vyvedl, počasí nám přálo a děti byly moc spokojené.

Mgr. J. Dolenská, Mgr. I. Pourová