Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 5. tříd – Harrachov

Ve středu 14. června jsme jeli na výlet do Harrachova. Navštívili jsme sklárnu, kde jsme viděli, jak se vyrábějí skleničky a sklo. Pak jsme mohli jít do cukrárny si něco koupit. Potom jsme jeli autobusem na zastávku a šli jsme z té zastávky do Šindelky. Tam jsem se dozvěděla mnoho nových věcí. Prošli jsme se na Mumlavský vodopád a zpátky. A pak jsme šli do Ski muzea a tam jsme viděli lyže pro skoky na lyžích. Také jsme viděli helmy a přeskáče. Byli tam také medvídci plyšáci – mega roztomilí. — Aneta Formánková

Vyjížděli jsme v 7:20 na výlet do Harrachova. Jízda trvala 1 hod. a 15 min. Přijeli jsme ve tři čtvrtě na devět. Šli jsme do sklárny, kde jsme viděli, jak se vyrábí sklo a jaké nástroje jsou potřeba a jaké dříve používali. Mohli jsme si koupit skleničku, panáka atd. Potom jsme se šli kouknout na vázy, skleničky do muzea skla a byla tam i cukrárna (nejlepší preclíky ever). Dále jsme se šli kouknout do Šindelky. Viděli jsme různá dřeva, vodní hráz i jsme zhlédli film. Mohli jsme poznat stopy zvířat a prohlídnout si les a různé ptáky. Dále jsme si vyšli na Mumlavský vodopád. Šli jsme Liščí stezkou, byla zábavná. Potom jsme si zacvičili. Vodopády byly nádherné. Dále jsme popošli ke kiosku. Zrušili nám lanovku, tak jsme si to nahradili Ski muzeem. Viděli jsme historii skoku na lyžích, lyže, výhry a prohry. Hezké muzeum 8/10. Nakonec jsme výlet zakončili dobrou zmrzlinou. Přijeli jsme ve čtyři hodiny. — Jolana Samlerová