Ve dnech 16. – 19. září jsme na ZŠ Husitská přivítali hosty ze spřátelené maďarské školy. V rámci dvouleté spolupráce vyjeli žáci naší školy dvakrát do Maďarska a maďarští žáci byli dvakrát v České republice. I tentokrát jsme nachystali zajímavý program a maďarským dětem i jejich učitelům se u nás velmi líbilo. Hned v úterý 17. září jsme společně s maďarskou skupinkou podnikli výšlap z Turnova na Sedmihorky a ukázali jim skály – chloubu Českého ráje. Večer jsme pak společně grilovali v objektu Rumchalpa. Ve středu 18. 9. jsme maďarskou návštěvu doprovodili do naší stověžaté matičky Prahy, společně jsme prošli Královskou cestou, celodenní program jsme zakončili výstupem na Petřínskou rozhlednu a zasmáli jsme se také v zrcadlovém bludišti. Čtvrteční dopoledne jsme strávili u nás ve škole. Děti mezi sebou soutěžily, hrály se jazykové hry a dokonce jsme společně secvičili kánon Červená se, line záře. Maďarská skupina odjížděla domů velmi spokojená a učitelé plánovali budoucí spolupráci. My jsme moc rádi, že žijeme v tak krásné lokalitě a že máme co nabídnout.
Aktuálně
- Provoz školní družinyV pátek 26. června 2026 bude školní družina v provozu v těchto časech: 6:30 – 7:30 8:45 – 14:30
- Nabídka pracovních míst
Základní škola Nová Paka, Husitská 1695 vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozice: učitel/ka 1. stupně ZŠ a učitel/ka 2. stupně ZŠ.
Více informací
























